SKÅL, glas, Eward Hald, Orrefors, signerad och daterad 1928.

Stiliserad graverad dekor av fyra fält med olika figurerscener m.m. Signerad "Orrefors Hald 95. 98 E.S." Diameter 20,5, höjd 10,5 cm.

Bruksslitage samt nagg.

Utropspris
2 000 SEK