SKOLKARTOR, "Sverige" resp "Öresund". 1900-talets andra hälft.

Karta över "Öresund" samt "Befolkningens fördelning 1960 i Sverige" 142 x 71 resp 160 x 76.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK