HATTAR, 2 st, Knox New York och Stetson, USA, 1940-tal.

Grå filt med svart och röd fjäder. Märkt Compton Dunn Binghamton, ADM, Knox Edge, New York. Omkrets 57 cm. Granitgrå filt. Märkt John B. Stetson Company, Royal De Luxe Stetson. Omkrets 58 cm. Båda i originalkartong.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK