John Wilson Carmichael

(England, 1800-1868)
John Wilson Carmichael
(England, 1800-1868)

JOHN WILSON CARMICHAEL, olja på dubblerad duk, signerad och daterad 1843.

Fartyg vid klippig kust. 40 x 74 cm.

Ytsmuts/oxiderad fernissa. Uppfodrad på duk. Lagningar. Retuscher/övermålningar. Krackeleringar.

Utropspris
12 000 SEK