BRASSTÄLL, 3 delar, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal.

Mässing. Urnformade eldhundar med dekor av bladverk och lagerkransar. Genombruten dekor. Höjd 37 cm. Reglerbar längd ca 117 cm.

Bruksslitage. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK