INRO med NETSUKE, ben, Japan, sannolikt Meiji, 1868-1912.

Inro, lackarbete, med fem fack, dekor av figurer och vidhängande signerad netsuke av ben i form av sittande man. Inrons längd 9 cm , netsukens längd 4 cm.

Netsuke med spricka. Repor.

Utropspris
4 000 SEK