PARTI TOMTAR, 6 st, bemålat/glaserat lergods, 1900-tal

Figuriner i form av tomtar, en med hål för ljus. Varierande höjd mellan 13-30 cm. Tre märkta Terra 5 samt två märkta Foreign.

Smärre bruksslitage, några avslag i godset samt en tomte med lagning, verktyg saknas.

Utropspris
1 500 SEK