BARSKÅP, Eugen Höglunds bildhuggarverkstad, Vetlanda 1953.

Rikt skuren dekor av figurscener. Skåpdörrar med bakomliggande barinredning. Nedtill två lådor. Längd 95, bredd 46 och höjd 137 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Mindre sprickor. Baksida med borrat hål.

Utropspris
4 000 SEK