BORDSFIGURINER, 11 st, porslin, Nymphenburg, omkring sekelskiftet 1900.

Vitglaserade, barngestalter med olika attribut varav fyra på sockel. Höjd 10-18 cm.

Slitage, enstaka obetydliga nagg, två med lagning, en med skadat attribut.

Utropspris
13 000 SEK