Gråtonad glas. Flaska med propp, kanna med propp, mindre flaska med propp, mindre skål, skål på fat, 3 uppläggningsfat i olika storlekar, bonbonier, vas, skål på tre ben, ljusstake samt mindre glas på fot. Höjd ca 6-23 cm.
Mindre enstaka nagg. Slitage. Repor.