Dekor av blomsterslinga. 8 remmare, 8 vinglas, 8 starkvinsglas, 8 selterglas, 8 tumlare, 8 mindre tumlare, 8 champagneglas, 8 glögglas. Flaska med knopp, 2 tillbringare (den ena med handtag) samt en skål på fot.
Slitage, repor och enstaka nagg. Missfärgning.