SKRIN, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Fanerad i olika träslag med intarsiadekor. På kulfötter. Insida klädd med tapet. Längd 16 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor, märken och stötmärken. En fot saknas, men medföljer. Möjligen senare tapet, med skador.

Utropspris
1 200 SEK