SKÅLAR SAMT ALADÅBFORM, 3 st, keramik, bla Höganäs. sent 1800-tal.

Kvadratisk skål med avfasade hörn, vit glasyr med målad blomsterdekor. Diam 29. Rund skål, vit glasyr, målad blomsterdekor, diam 25. Gulglaserad, konturerad form på fot. H 18.

Sprickor och nagg.

Utropspris
800 SEK