SPEGEL, sengustaviansk, möjligen Jönköping, omkring 1800.

Förgylld, krönande bandrosett. Märkt med otydlig hallstämpel. Höjd 58

Ytslitage, mindre lagningar, senare förgyllning. Anlupen. Smärre avslag.

Utropspris
2 000 SEK