SPECERIHYLLA, trä och flintgods, Rörstrand, 1930/40-tal.

Hylla i grönmålat trä. Lådor i flintgods märkta för olika livsmedel, Rörstrand "Elit". H tot 37.

Nagg, sprickor, missfärgningar. "Salt" trasig.

Utropspris
800 SEK