Beige canvas tyg med handtag, botten och detaljer i bruntskinn. Framsida märkt "PRADA MILANO DAL 1913". Fodrad i logomösntrad tyg, invändigt två fack avrav ett med dragkedja. Adresslapp medföljer. Stämpelmärkt "PRADA MILANO DAL 1913". Längd 35, bredd 24, höjd ca 45 cm.
Bruksslitage. Repor.