FAT, porslin, Birger Kaipiainen, Arabia, samt FAT, Dorrit von Fieandt, Arbaia.

Det ena med floral dekor samt mörk inramande kant (längd ca 21 cm). Den andra med fågel i djungellandskap (diameter ca 20,5 cm).

Smärre slitage, ytliga repor och märken. Smärre tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK