Skrivbord fanerat i wenge, inredning med sex lådor. Längd 160, djup 70, höjd 70 cm. Nyckel medföljer. Karmstol i wenge med klädsel i svart skinn. Nyckel finns.
Skrivbord med bruksslitage, repor, tryckmärke och fläckar, ett handtag lagat. Stol med repor och nötningar.