SKRIVBORD SAMT STOL, troligen Nanna Ditzel för Poul Kolds Savværk, Danmark.

Skrivbord fanerat i wenge, inredning med sex lådor. Längd 160, djup 70, höjd 70 cm. Nyckel medföljer. Karmstol i wenge med klädsel i svart skinn. Nyckel finns.

Skrivbord med bruksslitage, repor, tryckmärke och fläckar, ett handtag lagat. Stol med repor och nötningar.

Utropspris
3 000 SEK