Jacob Taanman

(Nederländerna, 1836-1923)
Jacob Taanman
(Nederländerna, 1836-1923)

JACOB TAANMAN, olja på pannå, signerad och daterad 1914.

"Waschdag", kvinna vid bykgryta. 20 x 15 cm.

Färgbortfall i kanter.

Utropspris
5 000 SEK