SKÅP, Tyskland, bär datering 1850.

Bemålat i blått, marmorerad krön. Dörrpar med bemålade speglar, religiösa figurer. Bakomliggande hyllplan samt låda. Snedställda hörn. Längd 156, bredd 76, höjd 196 cm. Nyckel finns.

Senare bakben. Slitage. Skador, fanerskador. Maskstunget. Enstaka retuscheringar.

Utropspris
10 000 SEK