BESTICK, 137 delar, rostfritt stål, "Servus", Sigurd Persson, formgiven 1954.
18 bordsknivar
18 bordsgafflar
18 bordsskedar
12 supégafflar
12 vickningsknivar
12 vickningsgafflar
12 dessertgafflar
4 dessertknivar
12 dessertskedar
12 kaffeskedar
4 kaffedrinkskedar
2 såsslevar
1 soppslev
Bruksslitage. Repor, märken.