KRUS MED LOCK, 2 st. Kina. 1800-tal.

Dekor av flodlandskap i underglasyrblå. Höjd ca 16 cm.

Slitage, repor och nagg (varav en större vid det ena krusets fotring).

Utropspris
2 000 SEK