Gammaldansk modell. 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 kaffeskedar, 12 dessertgafflar, 12 dessertknivar, 12 smörgåsgafflar 12 smörgåsknivar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 bordsskedar, 12 dessertskedar, 2 tårtgafflar.
Slitage, repor, smärre anlöpningar, visa knivblad i rostfrittstål, gravyr.
i schatull