PARTI MILITARIA, 1900-tal.

PARTI MILITARIA, 1900-tal.

Bl.a. Löjtnantsuniform Svea Artilleriregementes modell 1872/73 med attila och käppi, byxor, skärp, kappa. Grön uniform med hatt och koppel.
Uniformsmössor märkt MEA. Div tillbehör.

Bruksslitage. Ej genomgånget.attila och mössan käppi

Utropspris
5 000 SEK