JORDI ARKÖ, Färglitografisk mapp, "Röde orm", 2 band, av Frans G Bengtsson och med bilder av Jordi Arkö, signerade.
Röde Orm hemma och i österled av Frans G. Bengtsson med bilder av Jordi Arkö. Kartonnage. Tryckt hos grafiktryckarna, Nacka, utgiven av Galerie Aix, Stockholm 1991. Bladstorlek 43 x 30 cm samt 59 x 43 cm.
Ej fullständigt genomgångna.