TOBAKSBURK med PIPSTÄLL, England, 1900-talets början.

Trolliknande figur. Med fast innanmäte av lergods. Höjd ca 25 cm.

Slitage, repor och nagg. Flertalet lagningar.

Utropspris
1 500 SEK