1918, 1926, 2 exemplar av 1927, 1929, 1930, 1931. Skinnklädda ryggar med präglad och förgylld dekor.
Slitage, någon volym med några lösa blad, någon volym med bortrivet smutstitelblad, smärre skador på några bokband, ej genomgångna.