ARNALDO POMODORO, färgetsning med collage, signerad och numrerad 72/100
"Vikt blad" 1977. Ur mappen Hommage aux Prix Nobel, Edition Galerie Börjeson. Oramat, bladstorlek 56x75 cm.
Svagt gulnat papper, obetydliga hanteringsmärken, blyertspåskrift på baksidan