TAKAMPEL, empire, 1800-talets första hälft. Höjd ca 50 cm.

Förgylld brons. Svartpatinerad skål med dekor av örnar och palmetter. För 6 ljus.

Bruksslitage. Några repor och märken.

Utropspris
18 000 SEK