Bemålat skåp, indelat i 5 rum delvis klädda i papp. Bredd 90,5, djup 44, höjd 123,5 cm. Diverse inredning och rekvisita, olika dimensioner, bl.a. ett par sängar, bord och stolar, element, fågelbur, spis.
Slitage. Senare bemålat. Skador. Ej genomgånget.