BRICKA, FAT och VAS, silver, Sverige och Finland 1918-1985. Vikt ca 662,5 g.

Runt fat, K. Anderson, Stockholm 1918. Diameter 18 cm.
Bricka med konturerad kant, Auran Kultaseppä, Åbo 1968. Längd 27 cm.
Vas, Pekka Piekäinen, J.A. Tarkiainen, Helsingfors 1985. Höjd 21,5 cm.

Slitage, repor, anlöpningar.

Utropspris
200 EUR