BORD OCH 4 STOLAR, Edsbyverken, bla mönster "Virrvarr" av Sigvard Bernadotte, 1900-talets andra hälft.

Stolar "Fanett". Bord med Perstorpsskiva "Virrvarr" av Sigvard Bernadotte. Märkta Edsbyverken. Längd 90. 2 utdragbara skivor, total längd 146 cm. Bredd 75. Höjd 73 cm.

Slitage. Repor och märken. Fläckade sitsar.

Utropspris
3 000 SEK