HÖRNSKÅP, enligt uppgift Ångermanland, 1800-talets mitt.

Köksskåp. Bemålad trä. Två dörrar med bakomligande hyllplan samt en låda i botten. För att plats byggas i kök. Längd ca 102, bredd ca 93, höjd ca 230 cm. Nyckel finns.

Skador. Slitage. Märken. Sprickor. Lösa lister.

Utropspris
8 000 SEK