12 kaffeskedar/mockaskedar (längd ca 10 cm), 8 skedar i olika storlekar (längd ca 7-21 cm), 2 knivar (19-20 cm), gaffel (längd ca 18 cm), mindre slev (längd ca 13 cm). En ströare samt sked i nysilver medföljer separat och inkluderas ej i vikt.
Slitage, repor och nagg/märken. Mindre anlupet. Gravyr.