MATBORD, Vejle stole og möbelfabrik, Danmark, 1950/60-tal.

Teak, rundande hörn, brännmärkt, två utdragbara skivor. Längd 119 cm, bredd 84 cm, höjd 73 cm, skivornas längd 45 cm.

Bruksslitage, repor, något blekt.

Utropspris
1 500 SEK