SALONGSGRUPP, 7 delar, Frankrike 1800-talets andra hälft.

Lövträ. Svagt bronserad dekor. 2 karmstolar, 4 stolar och soffa. Sarg och ryggbricka med skuren dekor. Svängda ben. Fast stoppad rygg och sits. Soffans längd ca 145 cm.

Smärre repor och märken. Smärre slitage. Ett armlän på soffan löst.

Utropspris
4 000 SEK