Cylinderformad med lock krönt av kronor och kotte. Dekor av sköld samt blomsterornamentik i relief. Uppburen av tre kulfötter med varsin klo. Höjd 35 cm.
Repor. Enstaka mindre bucklor. Initialer A.G graverade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.