SOPPSLEV, silver. Anders Theodor Barkman Varberg, 1831. Vikt ca 214g.

Längd 38.

Bruksslitage.

Proveniens

Brita Lena Andersson, Kungsbacka. Känd naturläkare i Sverige. Även känd som Kungsbackagumman. Hon står staty i Kungsbacka.

Utropspris
2 000 SEK