TEKÖK på RECHAUD, nysilver, omkring 1900.

Kanna med rundad form och uppsvängt handtag. Ställ med ben som korsas. Brännare. Höjd 34 cm.

Bruksslitage. Små repor, samt skav. Ej funktions testad.

Utropspris
1 500 SEK