BESTICK, 114 delar, sterlingsilver, art déco, Amerika, 1900-talets första hälft. Vikt ca 4000 gram.

Dekor av palmett. 12 bordsgafflar (18), 12 bordsknivar med stålblad (22), 12 bordsskedar (18), 2 matgafflar (20), 3 matskedar, 12 fiskgafflar (16), 2 fiskknivar, 12 dessertskedar (15), 12 smörknivar, 11 kaffeskedar (11), 12 picklesgafflar, 2 skinkbestick, 2 såsslevar, 1 sockertång, 7 serveringsbestick.

Bruksslitage.

Utropspris
14 000 SEK