KNIV, "Sgian Dubh", silverbeslag, Ferguson Brothers, Inverness, Skottland, omkr sekelskiftet 1900.

Skaft av grenverk avslutad med imitationsslipat glas. Längd: 19,5 cm.

Slitage, repor, anlöpningar.

Utropspris
2 000 SEK