Två ljuspunkter med skärmar i vitmålad metall. Foten beklädd med svart läder. Etikettmärkt Valaisinpaja Oy. Höjd 165 cm.
Skärmarna sneda, repor och märkbara intryckningsskador. Slitage på fot och skaft.
Ej funktionstestad.