JARDINJÄR, nysilver och glas, 1900-talets första kvartal.

Oval form med ringförsedda hänklar. Fyra ben på oval fotplatta. Dekor av pärlstav. Längd 45 cm.

Bruksslitage, gravyr. Glasinsats med repor samt enstaka nagg.

Utropspris
1 500 SEK