POKAL, silver, barockstil, 1800-tal. Vikt ca 552g.

Balusterformad med reliefdekor av bucklor och stiliserade blad. Lock med knopp i form av blombukett. Höjd 38.

Slitage. Små bucklor. Blomdekor saknas på lockknoppen. Något dålig passform på locket.

Utropspris
3 000 SEK