Svartlackerad. Soffa, 4 stolar, 2 karmstolar och soffbord. Soffans längd 150 cm. Soffan och stolarna klädd i röd plysch. Salongsbordet längd 88, bredd 60 och höjd 71 cm.
Smärre slitage. Färgslitage, repor. Två stolar något rangliga.