VÄGGPENDYL, Joseph Leja, Stockholm.

Urtavla i alabaster, index i form av emalj med romerska siffror. Pendel finns. Höjd 59, bredd 50. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Sprickor på urtavlan med lagning. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK