UPPSATSSKÅL, 12 st SKEDAR. Stämplat "Extra coin silver plate". England, sekelskiftet 1800/1900.

Kanten dekorerad med stansat ornamentband. Knoppen i form av en fågel.
Höjd 23,5 cm.
Skedens längd 15 cm.

Sedvanligt slitage, patina.

Utropspris
150 EUR