SKRIVBORD, England, 1800-tal.

SKRIVBORD, England, 1800-tal.

Mahogny. Rektangulärt med lådor i sargen. Svängda ben med bronserade beslag i form av tassar. Hjul. Skrivyta av läder med förgylld dekor. Längd 138, djup 88, höjd 76 cm.

Spräckt i framkant. Skador, fläckar, märken. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK