Två runda skålar, ett kvadratiskt skålfat, en sockerskål, en mjölkkanna, fem äggkoppar, en smörask, två större rektangulära fat, tekanna, tio kaffekoppar med fat, åtta djupa tallrikar, en rund uppläggningsskål, nio assietter, tillbringare, fem tekoppar med fat, salt- och pepparströare.
Bruksslitage. Flera delar med nagg och blekt dekor medföljer.