SPEGEL, empire, Emanuel Hoffstedt samt Linköpings Hallstämpel.

Förgylld och bronserad. Fält med gouacher. Emanuel Hoffstedt 1771-1811. Bredd 34. Höjd 82 cm.

Färgbortfall. Trasigt glas. Senare glas. Senare bronsering. Repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK